06.02.2014

Alicja w Krainie Czarów cz. 1

Ilustracje pop-up do "Alicji z Krainy Czarów" L. Carrolla. Tzw. recycling fotograficzny z fragmentów próbek ciemniowych i fotogramów.

/ Pop-up illustrations inspired by L. Carroll's "Alice in Wonderland". I reused some photograms and pieces of Ilford B&W paper exposured in dark room.
7 komentarzy:

 1. Świetne. Po Jasiu Wędrowniczku (szkocki bimber ) bardzo mi się to podoba. Mam ostatnio mocne zajawki żeby się zająć grafiką warsztatową. Interesowało by mnie wklęsłe techniki graficzne. Jako elektryk przenosiłem rysunki obwodów drukowanych na miedz . Więc czemu nie miałbym przenosić swoich zdjęć. Jeżeli złapię kontakt z kimś kto ma prasą do technik wklęsłych to chętnie bym popróbował.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wklęsłodruk daje mnóstwo możliwości, ale jest kosztowny, blacha, werniks, kwas, farba... Prasa kosztuje ok. 3000 zł, więc większa inwestycja (wręcz życiowa :) ), ale możesz się rozejrzeć za jakąś otwartą pracownią. W Krakowie np. na ul. Łobzowskiej Związek Artystów Plastyków wynajmuje pomieszczenia w tym celu, podejrzewam, że nie jest to odosobniony przypadek w Polsce, w końcu nie każdy chce mieć w domu kuwetę z kwasem azotowym. Na początek chyba najprościej z suchą igłą.
  Dzięki za pochwałę (może na trzeźwo wrażenie nie zmaleje) i trzymam wobec tego kciuki, żeby nie spaliło na panewce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Very original and far from what I do! ;-)
  Enjoy your weekend!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetnie pokazałaś spadanie w króliczą norę.
  Gdy eksperymentowałam z fotografią ciemniową kompulsywnie zbierałam wszystkie próbki i skrawki. Coś w tym jak były fragmentaryczne, często nie ostre i tak dalej bardzo mnie fascynowało. Fotografia mnie nie wciągnęła a z kolekcja nic nie zrobiłam.
  Ciesze się ,że w twojej pracy mogę znaleźć coś czego sama nie zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziękuję :) Z podobnych pobudek zajęłam się łączeniem ilustracji z fotografią, odkryłam, że taka specyficzna forma, materiał będą nadawać również dodatkowe treści. Zderzanie światów w ogóle w kolażu, grafice, itd. bywa niesamowicie wciągające :)

   Usuń